Борислав Цонев нямаше късмет в последния кръг от китайската Суперлига. Българинът се

...

Боби Цонев провали отбора си и го изхвърли от китайския елит

Борислав Цонев нямаше късмет в последния кръг от китайската Суперлига. Българинът се трансформира в антигерой и отборът му Далиен Про изпадна от елита на страната. Тимът трябваше да победи осигурилия си към този момент купата Шанхай Порт вкъщи, а в това време да се надявам Тианджин Жинмен Тайгър да победи Нантонг като посетител, което се случи. Отборът на Цонев обаче позволи загуба с 2:3, макар че водеше с 2:0.

Двубоят за тима на Цонев, който игра цялостен мач, стартира чудесно и Сезар Манзоки откри резултата в 39-ата минута. В 56-ата минута Ян Ксиан Чуан удвои за домакините от дузпа. Шанхай обаче стигна до тъждество с попадения на Ли Ан (71) и Ву Лей (79).

В 85-ата минута Далиен Про получи нова дузпа. Зад топката застана Цонев, който насочи мощен удар, само че не откри очертанията на вратата. Домакините потеглиха в офанзива в търсене на надвит гол, само че вместо това получиха подобен в четвъртата минута на добавеното време. Негов създател стана Ву Лей.
Източник: novsport.com